Elon Musk, Kripto Para Haberlerini Yalanladı: Görüşme Yok!

Bugün Tesla CEO‘su Elon Musk’ın ABD başkan adayı Donald Trump’a kripto para konusunda danışmanlık yaptığına dair bazı iddialar ortaya atıldı. Bu iddialara göre, Elon Musk yaklaşan bir kongrede konuşma yapacaktı. Bununla birlikte çok geçmeden Dogecoin hayranı Tesla CEO’sundan bu iddialara yalanlama geldi. Ancak Musk, kripto yanlısı tavrını sürdürdü.

Tesla CEO’su Elon Musk, Trump’ın kripto danışmanlığını yalanladı!

Elon Musk, 2024 Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump ile “kripto konusunu tartıştığı” yönündeki haberleri yalanladı. Musk, sahibi olduğu sosyal medya platformu X’te bir gönderiyle bir açıklama yaptı. Bu paylaşımında Musk, “Trump ile kripto konusunu hiç tartışmadığımdan eminim. Ancak genellikle gücü hükümetten halka kaydıran şeylerden yanayım. Kripto da bunu yapabilir” diye yazdı.

Tesla CEO’su, Musk’ın Trump’a kripto para konusunda danışmanlık yaptığını ve milyarderin yaklaşan Cumhuriyetçi ulusal kongresinde konuşmasını tartıştığını iddia eden bir Bloomberg raporuna atıfta bulunan bir gönderiye yanıt verdi. Çarşamba günü geç saatlerde The Wall Street Journal, Trump’ın Kasım ayındaki seçimlerde Beyaz Saray’ı yeniden ele geçirmesi halinde Musk için “olası bir danışmanlık rolü” düşündüğünü bildirdi. Habere göre ikili, Musk’ın ekonomi ve sınır güvenliği politikaları üzerinde “resmi girdi ve etkiye” sahip olmasının yollarını tartıştı. WSJ, Musk’ın Mart ayında Florida’da Trump’la yaptığı bir görüşmenin ardından “nüfuzunu kullanarak… etkili müttefiklerin desteğini alarak Biden’ı yenmeye yardımcı olmayı” hedeflediğini söylediğini aktardı.

Trump ve Biden kripto topluluğuna mavi boncuk dağıtıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Donald Trump daha önce kripto paralara şüpheyle yaklaştığını dile getirmişti. Ancak görünüşe göre fikrini değiştiriyor. Geçen hafta Trump, kripto endüstrisine karşı “olumlu ve açık fikirli” hissettiğini söyledi. Ayrıca, karanlık web pazarı Silk Road’u yarattığı için ömür boyu hapis cezasının 11 yılını çeken Ross Ulbricht’in affedilmesini de destekledi.

Bazı kaynaklar, Başkan Joe Biden‘ın yeniden seçim kampanyasında kripto topluluğuna mavi boncuk dağıtacağını söylüyor. Bu bağlamda kaynaklara göre Biden ekibi, “kripto topluluğu ve politikası” konusunda rehberlik için harekete geçti. Kaynaklar, son iki hafta içinde kripto endüstrisi oyuncularına ulaşmaya başladığını belirtiyor. Kaynaklar, Biden yönetiminden ve kampanyasından kriptoya doğru tonda önemli bir “değişim” olduğunu fark etti.

Elon Musk’ın kripto dünyasıyla karmaşık ilişkisi!

Dünyanın en zengin insanı olan Musk, sık sık attığı tweetler ile kripto piyasasında gündeme geliyor. Ayrıca Musk, orijinal meme coin’i Dogecoin hayranlığı nedeniyle piyasa oyuncularının ilgisine mazhar oluyor. Hatırlayacağınız üzere Musk, 2021 yazında Dogecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına yardımcı oldu. Geçtiğimiz Mart ayında Musk, insanların sonunda DOGE kripto para birimiyle Tesla otomobillerini satın alabileceklerini söyledi. Aralık 2023’te Elon Musk, kripto para hakkında düşünmek için “neredeyse hiç” zaman harcamadığını iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir